J. Grundos paroda "Duona iš dangaus"

J. Grundos paroda "Duona iš dangaus"


sausio 19 17:00 - vasario 04 20:00
Visagino kultūros centras, „Sedulina“ parodų salė. 

Jonas Grunda – skulptorius ir tapytojas, kūrybinį kelią pradėjęs gimtajame krašte šiandien žinomas visoje Lietuvoje. 1999 m. Ignalinoje įkūrė privačią dailės galeriją „Skaptukas“, kuri tapo unikalia erdve įvairiems kūrybiniams renginiams ir menininkų susitikimams.
J. Grunda išpuošė gimtąjį miestą ir jo apylinkes savo monumentaliais meno kūriniais – įvažiavimus į Ignaliną žymi medinės skulptūros, Laisvės aikštėje trykšta Ignalinos lelijos fontanas, keliauti ežerų krašte kviečia dviratininko skulptūra. Prie Kultūros centro jau beveik tris dešimtmečius motinišką ramybę spinduliuoja akmeninė „Ramybė“, o skveruose išsibarstę balti lelijų žiedai. Menininkas ranką pridėjo ir kuriant trijų skulptūrų ansamblį, iš tolo pasitinkantį atvažiuojančius į Antalksnės kaimą, o kelyje Šakarva–Antalksnė–Kirdeikiai pailsėti sustojančius žavi kartu su Raimondu Žieviu sukurta geležinio stipruolio skulptūra „Kelininkas“.
Amžinų vertybių puoselėjimas ir išsaugojimas – pagrindinė J. Grundos kaip kūrėjo dailininko misija, tad savitą teosofinę žmogaus būties pasaulėžiūrą jis įprasmina skulptūrinėse formose ir tapybos potėpiuose. Jose gausu krikščioniškų simbolių, metaforų, citatų. Tačiau gyvenimo džiaugsmas yra visa apimanti kūrinių tema, kuri ir atsispindi dinamikos, žaismo ir žmogiškos šilumos pripildytuose kūriniuose.
Parodą galėsite aplankyti 2023 m. sausio 19 d. - vasario 4 d., VKC  „Sedulina“  parodų salėje (Vilties g. 5). Ši paroda - pirmasis renginių ciklo, skirto Aukštaitijos atmintiniems metams, renginys.