Menas ir kūryba

Visaginas – menininkų miestas, kuris stebina savo unikaliais meno kūriniais. Unikali miesto gamta kviečia kurti, gal todėl Visagine gausu žmonių, kurie kuria skulptūras, muralus, freskas, parodas...

„Gamtos garsai”

Vienas iš sienos freskų virtuvės produktas – Marijos Tiurinos darbas „Gamtos garsai”. Freska buvo nutapyta 2021 m. rugpjūtį, todėl, kad ir šiandien, praėję pro Visagino kultūros centrą (Vilties g. 5) galime pamatyti ir pasigrožėti meno kūriniu. Marija Tiurina Visagino gamtos garsus mato taip, o kaip matytum tu? Ką tau reiškia miesto gamtos garsai?

IV mokyklos stebuklas

2022 m. vasarą apleista Visagino IV mokykla pasipuošė nauju Marijos Tiurinos muralu. Net ir tas erdves, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nepatrauklios ir niūrios, Visagino menininkai gali paversti tikru stebuklu. Ryškus ir akį traukiantis muralas nuo šiol Visagine patapo nauju traukos tašku. Kviečiame pamatyti! 

Meno rezidencija „Taškas”

Visaginas - ypatingas menininkų miestas. Šią tezę dar kartą įrodytų Visagine esanti meno rezidencija „Taškas”, kitaip dar vadinama namais kuriančiam jaunimui. Tai vieta, kurioje bet kas gali: atsipalaiduoti, skaityti poeziją, užsiimti muzika, žaisti stalo žaidimus, piešti, medituoti, mokytis kalbų, kultūros bei istorijos bei, žinoma, rasti bendraminčių!

„Taškas” - unikali vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti savo kelią. Kviečiame pamatyti ir patirti!

Požeminė perėja

Visagino muralai ir freskos - įrodymas, kad kūryba gali įkvėpti naują gyvenimą užmirštuose kampuose ir pakeisti atmosferą. Dar prieš du metus ši požeminė perėja, vedanti link ežero, buvo niūri ir tamsi. Šiandien per ją norisi ne tik pereiti, bet ir apžiūrėti spalvingus piešinius ant sienų, simbolizuojančius miesto draugystę, bendruomeniškumą ir daugiatautiškumą.

Skulptūra „Katinas“

V.Umbraso skulptūra „Katinas“ buvo sukurta įgyvendinant projektą „Laisvės alėja – skulptūrų galerija“. 2005 m. miesto skulptoriai per vieną naktį papuošė pagrindinę Kauno pėsčiųjų gatvę savo kūriniais – Laisvės alėjoje išdygo net 11 skulptūrų. 1 iš jų šiandien gai rasti Visagine, Tarybų g. Visaginieti ir turiste, ar turi minčių ką galėtų simbolizuoti ši skulptūra?

Mozaika „Žmogus ir stichijos”

Mozaikoje „Žmogus ir stichijos” pavaizduotos ugnies, žemės, vandens, oro stichijos, bei žmonių raida nuo piešinių ant uolos laikų iki atomo sukūrimo.  Visagine didelė namų dalis yra raudonos spalvos, kas ir lėmė mozaikos spalvos dominantę - ugnies, energijos bei žmogaus džiaugsmo spalvą. Būtent su tokia mintimi autorė kūrė šį meno kūrinį. O kokias emocijas ir jausmus sukelia jums ši mozaika?

 

Meno rezidencijos „Taškas“ muralas

2022 m. meno rezidencija „Taškas“ kartu su menininkais iš Latvijos ir Didž. Britanijos nupiešė kalnus ant atitvarinių sienučių Visagine (tarp Sedulinos al. 11 ir 14 namų). Tačiau ar žinai kokią žinutę norėjo perteikti menininkai šiuo muralu? Ogi, taip kūrinio autoriai norėjo pagerbti žmones, kurie atvažiavo statyti Visaginą iš kalnuotų vietovių.

Skulptūra „Dinozauras“

Ar žinojote, kad klimato atšilimas „pabudino“ dinozaurą Visagine?

Visagino globos namų teritorijoje, šalia brandžių medžių, „apsigyveno“ 2,5 x 8 m dydžio dinozauro formos funkcinė priemonė, skirta fizinio aktyvumo veikloms. Tad į Visaginą neabejotinai verta atvykti kartu su visa šeima  „Dinozaurą“ gamino menininkas Jonas Grunda. Smagu paminėti, jog į  šį procesą įsitraukė ir globos namų gyventojai, sustiprino jų tarpusavio bendruomeniškumo jausmą.

Paroda „Atominė tapatybė“

Neringa Rekašiūtė, kurį laiką gyvenusi Visagine, sakė: „Visaginas yra kontrastų miestas, urbanistinė utopija apsupta neįžengiamų pelkių, miškų ir ežerų. Mane labai sudomino ta etninė, religinė ir kalbinė įvairovė, įgyvendinta tokiame monofunkciniame formate, mieste, kuriame nėra nė vieno privataus namo. Apsigyvenusi čia, suradusi draugų ir pažįstamų, ir stebėdama Visagino unikalumą supratau, kad noriu apie tai papasakoti kitiems. Esu visų pirma fotografė, tad šią mediją ir pasirinkau“. Fotografės paroda „Atominė tapatybė“, eksponuojama ant apleistos Visagino mokyklos langų ir kviečia pažinti Visaginą, tokį, kokį jį matė Neringos akys.

Muralas „Draugystė“

Visaginietis menininkas Vladimir Ionov, įkvėptas Visagino akrobatikos mokyklos ir „Naujojo cirko“ festivalio Visagine, nupiešė muralus ant Visagino Draugystės progimnazijos. Kūrimo procesas įamžintas filmuke (norint pamatyti filmuką, spausti „plačiau").